czwartek, 4 października 2012

Jak umieścić darmową reklamę w Internecie?

Pytanie zadane całkiem z sensem, ponieważ dobrej reklamy nigdy za dużo.
Aby zareklamować firmę można pisać artykuły na tematy dotyczące firmy, przykładowo na którejś z darmowych platform blogowych, możemy też założyć sobie stronę opartą np. na Wordpress na którymś z darmowych hostingów. Trudno powiedzieć jaki będzie efekt tej reklamy ponieważ to, że sobie coś napiszemy w postaci kilku, kilkunastu artykułów nie oznacza, że będziemy mieć wielu odwiedzających  Dobre pozycjonowanie oznacza pisanie dziesiątków artykułów na poziomie przez osobę doświadczoną. Pamiętajmy też, że darmowe hostingi zawsze wyświetlają nam reklamy na tych stronach, jak i nazwa naszej strony jest najczęściej subdomeną darmowego hostingu, co oznacza trudniejsze pozycjonowanie .
Możemy, też próbować zamieszczać nasze reklamy na serwisach z > darmowymi ogłoszeniami .
Możliwość darmowego zamieszczania ogłoszeń jest fajna ale jednak powiązana z koniecznością nieustanego odświeżania ogłoszeń. Nie wiem też, czy portale z darmowymi ogłoszeniami nie ograniczają tego typu działalności.
Otwarte jest tylko pytanie o jakość takie reklamy ponieważ nie zawsze darmowe oznacza dobre.
Często opłaca się wykupić np. reklamy AdTaily na popularnych stronach z uwagi na niski koszt reklamy a jednocześnie na dosyć dobry efekt.
Przykładowo boksy reklamowe na blogach:
http://komputerowypoznan.pl
http://wujekrada.blogspot.com/
http://rozwiazanie.keed.pl
Kosztują 79 groszy za dzień odsłon (czyli super tanio). Samo zamawianie reklam również jest banalne ponieważ wystarczy kliknąć na Dodaj tu swoją reklamę »
ps. Jeśli macie inne pomysły to proszę pisać w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz