piątek, 26 października 2012

Jak odblokować zapchany odpływ w lodówce?

--> Jeśli w twojej lodówce (w chłodziarce) gromadzi się woda to oznacza, że jej odpływ został zatrzymany przez gromadzące się zanieczyszczenia (głównie kamień) w odpływie rynienki z tyłu lodówki.
Otwór odpływu znajduje się w rynience tuż nad pojemnikiem na warzywa (jak go używam na warzywa, wy może na coś innego ;) . Odpływ ten znajduje się w środku lodówki a nie na zewnątrz. W każdym razie jeśli ten odpływ się zapcha no to powiedzmy na krótką chwile niektórzy radzą zwiększyć poziom mrożenia  na wyższy (choć niektórzy radzą właśnie zmniejszyć ;)
Nieważne. Jedyna pewna metoda to odetkać ten otwór. W niektórych lodówkach służy do tego specjalny plastikowy patyczek, którym należy poruszać i woda zacznie odpływać. Jeśli nie ma takiego patyczka to możecie np. użyć długiego drewnianego kijka od rożna, plastikowej rurki od napojów itd.
Po odetkaniu niektórzy radzą by użyć jeszcze octu, tzn, wlać łyżeczkę w celu rozpuszczenia kamienia.
Jeśli to nie pomoże to niestety wtedy trzeba by się jakoś dostać do wężyka odprowadzającego wodę i go przepchać.
Oczywiście wykonujmy wszystko delikatnie, bo np. używając metalowego drucika możemy przy użyciu większej siły przedziurawić wężyk ;)
Pamiętajmy, że przede wszystkim informacja jak odetkać otwór odpływowy znajduje się w instrukcji od Waszej lodówki. Jeśli nie macie instrukcji to z pewnością znajdziecie ją wyszukując w Google.
Na filmie poniżej przepycham otworek za pomocą słomki. To chyba najbezpieczniejsza metoda ;)

-->

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz