czwartek, 1 marca 2012

Jak rozbić buty? Czy są za niewygodne?


Kupiliście za ciasne buty? To problem zwłaszcza jeśli kupowaliście je np. na Allegro. Czasem ciężko skontaktować się ze sprzedawcą, nie mówiąc już o wymianie. W sklepie być może uda wam się wymienić obuwie na inny rozmiar (jeśli nie było noszone), lub nawet zwrócić. Niestety w tym przypadku musicie się wykazać dużą dozą asertywności.
No cóż ale Wam nie udało się tego zrobić. Możecie próbować rozbić buty czyli tak je porozciągać aby stały się wygodniejsze. Pomysłów jest wiele, niektórzy piszą nawet o smarowaniu butów denaturatem, spirytusem ;) Nie uważam to za dobry pomysł. Pomijając zapach (sąsiadka może krzywo patrzeć), którego będzie trudno się pozbyć, możemy również przyczynić się do uszkodzenia buta.
Kolejnym pomysłem jest zmoczenie skarpetek wodą i chodzenie w butach przez kilka godzin. Zdecydowanie odradzam ponieważ można sobie nieźle poocierać stopy (do krwi). Cóż nam pozostaje jeszcze?
Jedną z lepszych metod jest napchanie do butów gigantycznej ilości papierów np. gazet (najpierw należy gazety przeczytać :P ). Tak napchane buty mogą sobie spokojnie poleżeć kilka dni. Efekt raczej murowany.
Buty rozbija się też młotkiem. Po prostu stukamy młotkiem w miejsce, które nas ciśnie. Oczywiście to mocno mechaniczna metoda i możemy but uszkodzić.
Dobrą metodą jest kupno specjalnej pianki :) Tak można taką kupić w sklepie obuwniczym lub o szewca. Pianka rozmiękczy but umożliwiając jego rozciągnięcie.
Jest jeszcze jedna uniwersalna metoda i jest to najlepsza metoda na rozciągnięcie buta. Musimy po prostu pójść do fachowca czyli do szewca ;)

1 komentarz:

  1. Świetnym i sprawdzonym sposobem jest umieszczenie w ciasnym bucie woreczka z wodą i włożenie do zamrażalnika. Woda zamarzając rozciągnie but.

    OdpowiedzUsuń