niedziela, 9 września 2012

Jak za darmo zamieścić ogłoszenie w Internecie?

Internet jako globalna wioska jest świetnym miejscem do zamieszczania reklam. Z pewnością nasze ogłoszenie może dotrzeć do znacznie większej liczny użytkowników, odbiorców. To co ma tutaj znaczenie to efekt skali. Tak naprawdę nikt nam nie zabroni dodać ogłoszenie na kilkudziesięciu, kilkuset i nawet kilku tysiącach portali ogłoszeniowych ;) Oczywiście pamiętajmy o tym, że Internet potrafi być wielkim śmietnikiem dlatego mile widziane jest usuwanie nieaktualnych ogłoszeń ;) Na szczęście wszystkie porządne portale z darmowymi ogłoszeniami dbają o higienę własnych portali i systematycznie zapytują swoich użytkowników (za pomocą powiadomień email) o tym, że ogłoszenie wkrótce przestanie być aktualne. Przedłużanie ogłoszeń jest na ogół bezpłatne.
Ogłoszenia w Internecie mają również tą zaletę iż są na ogół znacznie tańsze od ogłoszeń w prasie tradycyjnej. Przykładowo reklama w kilku znanych gazetach, czasopismach może znacznie nadszarpnąć nasz budżet.
Oczywiście reklama tradycyjna jest również skuteczna. Różnica jest taka, że efekt skali występujący w przypadku tradycyjnej prasy uzyskuje się umieszczając ogłoszenie na dziesiątkach serwisów internetowych zamiast na jednym.
W Internecie pojawiło się również nowe (no może nie aż tak nowe) zjawisko umieszczania całkiem darmowych reklam. Są to reklamy na, które nie musimy wydać ani jednego grosza, kompletnie nic. Musimy jedynie co jakiś czas kliknąć na potwierdzenie, że nasze ogłoszenie jest nadal ważne.
Na czym zarabiają tego typu serwisy? Np. na wyróżnianiu ogłoszeń. Czym są ogłoszenia wyróżnione?
Przykładowo jeśli w wyszukiwarce Google wpiszecie np. frazę "mieszkanie Włocławek" to bardzo prawdopodobne, że od razu wyszukacie wasze wymarzone mieszkanie na stronie serwisu z darmowymi ogłoszeniami. Lecz równie dobrze możecie natrafić na kategorię danego portalu z ogłoszeniami np. Włocławek>mieszkania>nowe i wtedy pierwsze co zobaczycie na tej stronie to będą własnie ogłoszenia wyróżnione.
Oczywiście portale darmowych ogłoszeń zarabiają również na reklamach ale w sposób inteligentny. Ogłoszeń nie zobaczymy na liście kategorii, ogłoszeń nie zobaczymy również dodając anons ;) Zobaczymy je dopiero na stronie danego przedmiotu. Czyli jeśli szukamy czerwonej sofy to reklama będzie dopiero widoczna na stronie sofy.
Ok ale pewnie już jesteście zmęczeni tym przydługim wstępem dlatego poniżej zamieszczam krótki opis najbardziej popularnych portali z darmowymi ogłoszeniami:
ps. Na samej górze najbardziej popularne
gumtree.pl jest to jeden z najbardziej znanych portali z darmowymi ogłoszeniami. Oczywiście nie pobierają żadnych opłat. Serwis powstał w 2000 roku jako londyński serwis ogłoszeniowy i społecznościowy. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej popularności Gumtree wrastała i na kanwie tego wzrostu popularności powstało gumtree.pl, które stało się łącznikiem (ogłoszeniowym) pomiędzy powracającymi emigrantami a społecznością w Polsce. Obecnie serwis działa w 70 miastach położonych w 6 krajach. Po wejściu na stronę serwisu jako lokalizacja Polska zostaniemy zapewne domyślnie przekierowani na podkategorię Warszawa. Oczywiście możemy zmienić lokalizację na inne miasto i wyszukać lub dodać ogłoszenie.

  - tablica.pl czyli dawniej szerlok.pl jest to kolejny znany serwis z darmowymi ogłoszeniami. Tutaj również dodasz ogłoszenie, przedłużysz jego ważność, dodasz zdjęcia, wyróżnisz je. Nie musisz zakładać konta by dodać ogłoszenie.
http://www.olx.pl kolejny serwis działający podobno w 98 krajach w 40 językach. Jak widać darmowe ogłoszenia to naprawdę globalnym biznes. Ja osobiście wolę Gumtree (i jaka fajna nazwa ;) Mają błędy językowe na stronie i coś z tego jak tam byłem dzisiaj to wyświetlały się jakieś błędy z czcionkami ;)

http://wyspa-ogloszen.pl/ również tutaj dodamy dosyć łatwo darmowe ogłoszenie. Nie miałem problemu z dodaniem ogłoszenia.

Powyższa lista jest dosyć krótka ponieważ zamieściłem serwisy w których umieszcza się ogłoszenia szybko i w nieskomplikowany sposób. Jeśli znacie inne portale godne polecenie to proszę umieśćcie ich nazwy w komentarzach pod postem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz