wtorek, 31 lipca 2012

Darmowe filmy do oglądania online - bez logowania

Pewnie wielu z was ma szybki dostęp do Internetu ponieważ jest to obecnie podstawowe narzędzie rozrywki jak i pracy. Jeśli chodzi o pracę to wiadomo, że jest to medium pozwalające na błyskawiczną komunikację, wyszukiwanie informacji, aplikację online, zdalne aplikacje, dostęp do sieci firmowej.
Ale Internet to również rozrywka i filmy :) Nie mówię to oczywiście o pirackich kopiach filmów tylko o darmowych filmach do oglądania online (przez internet).Jest kilka serwisów udostępniających darmowe filmy  do oglądania. Poniżej lista tych serwisów wraz z krótkim opisem:
http://www.iplex.pl/filmy-za-darmo/ jest to serwis zawierający kilkadziesiąt darmowych filmów, które obejrzymy zupełnie legalnie. Oczywiście możemy również dokonać wypożyczenia filmów, które nie są darmowe) aczkolwiek za niewielką opłatą. Poniżej krótki opis ze strony:
"Iplex.pl zadebiutował na rynku w lutym 2008 roku. Repertuar iplex.pl to przede wszystkim filmy reprezentujące kinematografię polską, europejską i światową. Można w nim także zobaczyć wybrane filmy, które nie będą pokazywane w polskich kinach. Iplex.pl to również szansa dla tych, którzy mają utrudniony dostęp do tradycyjnego kina i filmowych nowości. Część seansów wyświetlana jest w jakości HD. Filmy zagraniczne wyświetlane są z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami.

Od lutego 2010 iplex.pl, jako pierwszy tego typu serwis w Polsce, udostępnia swoje usługi zupełnie za darmo. Użytkownicy iplex.pl mogą więc oglądać pokazy filmowe w bardzo dobrej jakości, legalnie i bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Serwis finansowany jest z dochodów z reklam. To sposób na zapewnienie internautom projekcji, sponsorowanych przez reklamodawców poszukujących nie tylko mierzalnych, ale przede wszystkim stuprocentowo oglądanych reklam video. W ofercie iplex.pl znalazły się zarówno filmy pochodzące z repertuaru komercyjnego, jak i ambitnego. Rozszerzono ofertę o materiały podróżnicze, przyrodnicze, historyczne a także bajki i kabarety. W kolejnych miesiącach pojawią się również seriale i koncerty."
- kolejnym serwisem z filmami jest http://vod.onet.pl/ serwis ten również zawiera darmowe filmy, seriale. Z tego co widziałem głównie polska kinematografia no ale dlaczego nie? :)
- są też serwisy, które cóż właściwie można by powiedzieć, że zbierają linki z wielu wielu źródeł internetowych i wyświetlają nam filmy (najnowsze i starsze) nie do końca legalnie. Tutaj warto się zastanowić czy my oglądając te filmy nie popełniamy jakiegoś wykroczenia. Trochę to pewnie prawnie problematyczne skoro nic nie ściągamy na dysk tylko ktoś coś udostępnia a my się na to natknęliśmy przypadkiem. Można by się zastanowić czy to nie udostępniający ma obowiązek umieszczenie informacji o licencji na dany film.
W każdym razie jednym z takich serwisów jest http://zalukaj.tv . Z tego co zauważyłem to nie wymaga on rejestracji (pomimo pojawiania się informacji, że wymaga). Wystarczy kliknąć link i po chwili na oglądaj film.
Zapewne są inne serwisy udostępniające filmy za darmo. Umieszczajcie proszę linki do tych serwisów w komentarzach posta. Proszę głównie o zamieszczanie linków do darmowych filmów i najlepiej serwisów nie wymagających rejestracji.
--> -->

2 komentarze:

  1. Teraz już nie takie świetne, są lepsze. Poszukaj na necie :)

    OdpowiedzUsuń