wtorek, 7 lutego 2012

Jak założyć Skype? Krok po kroku.

Dzisiaj kolejny artykuł ułatwiający życie początkującym użytkownikom komputerów. Dowiemy się czym jest Skype, jak założyć konto i zainstalować komunikator.

--> Skype - jest to bezpłatny komunikator oferujący możliwość komunikacji tekstowej, głosowej, przesyłu obrazu. Skype możemy instalować zarówno na komputerach jak i urządzeniach przenośnych (typu ipad firmy Apple)
Skype umożliwia również opcję płatną dzwonienia na stacjonarne lub komórkowe numery (czy to pstn, ip..).
Rozmowy przez Skypa są w miarę tanie i popularne. Z pewnością Skype przoduje jeśli chodzi o rozmowy wideo (jeśli chodzi o rozmowy tekstowe to gg króluje).
- Rozpocznijmy od założenia konta Skype. Wchodzimy na stronę http://www.skype.com/intl/pl/home/  i klikamy na "Utwórz konto" w prawym górnym rogu.
Na formularzu wypełniamy pola obowiązkowe czyli:
Imię, nazwisko, Twój adres e-mail*, nazwę użytkownika, hasło. Przepisujemy również teks z obrazka graficznego na dole strony
- Po wypełnieniu formularza klikamy na dole strony na "Akceptuję-kontynuuj"
- Oczywiście pojawi się kolejna strona "doładuj konto" na której domyślnie zaznaczone jest doładowanie konta ;) Jeśli klikniemy "Kontynuuj" to na kolejnej stronie będziemy mogli doładować konto kwotą pieniężną. Dostaniemy później fakturkę do zapłacenia ;) Dzięki temu będziemy mogli dzwonić na numery stacjonarne lub komórkowe.
Jeśli chcemy skorzystać tylko z opcji darmowych to na stronie "doładuj konto" wybieramy "Nie teraz, dziękuję" i klikamy na "Kontynuuj".
- Oj coś się zaczęło ściągać !;) Bez obaw to automatycznie ściąga się instalator . Np. w przeglądarce Chrome wybieramy "Zachowaj".
Przy okazji warto wspomnieć, że wiele osób, które już maja konto Skype ma problem ze znalezieniem instalatora Skype na stronie Skype. Najprościej wpisać w Google " i ściągnąć z jakiejś plikowni z programami a nie z oryginalnej strony.
- Instalator się ściągnął. Klikamy na SkypeSetup.exe i wybieramy język instalacji lub po prostu klikamy "Zgadzam się - instaluj"
- pojawi się zabawny komunikat "Jeszcze chwila, poprawiamy twoje doświadczenia ze Skype". Nie wiem co tłumacz miał tu na myśli :-P
- Skype jest zainstalowany. A najlepsze jest to, że instalator ściągnięty przy zakładaniu konta miał spersonalizowane parametry instalacji. Oznacza to, że nazwa naszego użytkownika już się wyświetla, musimy tylko wpisać hasło :). Jeśli nie chcemy, żeby program zapamiętał nasze hasło to odhaczmy "Automatycznie zaloguj mnie przy starcie Skype'a"

Stworzyliśmy konto, zalogowaliśmy się i możemy już dzwonić do znajomych posiadających Skype :) -->

1 komentarz:

  1. Po wypełnieniu formularza i kliknieciu "Akceptuję-kontynuuj" nie pojawiło się doładuj konto ale moje konto i Latwe szukanie znajomych zarządzanie funkcjami dane konta itp.Co mam teraz zrobić?

    OdpowiedzUsuń