poniedziałek, 5 listopada 2012

Gdzie poznać chłopaka, dziewczynę?

Poznanie kogoś, naszej drugiej połówki naprawdę nie jest trudne. Nawet jeśli nasz krąg znajomych jest malutki to poznanie kogoś nowego, naszej sympatii jest dosyć proste.
Przede wszystkim absolutnie nie możemy siedzieć w domu! Nasza aktywność musi maksymalnie koncentrować się na zajęciach poza domem.
Tak więc jeśli np. uczęszczamy na studia, lub do innej szkoły to jest to jedna z doskonałych okazji do znalezienia tej drugiej osoby. Tak naprawdę musimy zdać sobie tylko sprawę, że nie ma czegoś takiego jak nieśmiałość. Wmawiamy sobie tylko, że jesteśmy nieśmiali bo po prostu sobie to wmówiliśmy.
Świetnym ćwiczeniem na nieśmiałość jest po prostu wymiana znań z płcią przeciwną tak jakbyśmy np. rozmawiali z kolegą, koleżanką. Jeśli chcemy kogoś poderwać a jesteśmy chorobliwie nieśmiali to zacznijmy myśleć o tej drugiej osobie jak o koledze (koleżance). Po prostu nie możemy myśleć o aspektach fizycznych i tej całej chemii. Po prostu bądźmy sobą i rozmawiajmy jak np. z kolegą, z osobą poznaną w sklepie.
Do czasu gdy nasza nieśmiałość w stosunku do danej osoby nie zniknie to w waszych myślach musi być to tylko przypadkowa znajomość, nic znaczącego ;) Później już możecie się rozkręcić.
I tutaj też ważna jest po prostu obecność w życiu uczelni tzn, zapisujcie się na wszystkie dodatkowe aktywności (sportowe, kulturalne, charytatywne). W końcu kogoś poznacie.
To samo dotyczy życia codziennego. Jeśli już nie studiujecie to poznawanie kogoś w miejscu waszej pracy nie jest zbyt dobrym pomysłem. Tworzy to niepotrzebne nieporozumienia, dziwnie wygląda i może wpłynąć na waszą karierę zawodową. Dodatkowo pamiętajcie, że wasi współpracownicy mogą was wziąć za jakiegoś desperata / desperatkę.
To skoro nie w pracy, to gdzie? Np. Możemy pójść na siłownię (pamiętajmy, że liczy się klimat danego miejsca dlatego zwróćmy uwagę czy np wszyscy mówią sobie cześć, rozmawiają), basen, zajęcia karate ;), uczestniczyć w akcjach charytatywnych, jeździć na wycieczki.
Tak naprawdę możemy kogoś poznać wszędzie. Jeśli np. jesteśmy na zakupach i często fajna osoba płci przeciwnej robi tam zakupy to np. jeśli spotkacie się przy kasie to nie spinajcie się, bądźcie gotowi np, na jakiś słowny żarcik, kokieterię. Oczywiście nie róbmy nic na siłę. Jeśli wymyśliliście na poczekaniu jakąś zaczepkę słowną, to powtórzcie ją najpierw w myślach zanim ją wypowiecie. Wszystko się wtedy odbędzie na spokojnie i będzie to przemyślane.
Oczywiście jeśli nas stać to pamiętajmy, że chodzimy do kina, do teatru, do wesołego miasteczka, na strzelnicę, na gokarty. Po prostu bądźmy wszędzie i nie siedźmy w domu. Każda godzina spędzona w domu to wasza stracona godzina. Pamiętajmy, że nawet w środku komunikacji miejskiej możemy kogoś zaczepić, wystarczy się uśmiechnąć. Być może wtedy inicjatywa wyjdzie od tej drugiej osoby.
Oczywiście klasyczna metoda poznania kogoś to imprezy, Serio nie bójmy się chodzić na koncerty, na imprezy. Takie obcowanie z dużą ilością ludzi w końcu was ośmieli. No i oczywiście nie bójcie się tańczyć. Co z tego, że nie umiecie? Każdy się musiał tego nauczyć, tylko się nie wstydził tak jak Wy ;) Teraz macie też YouTube ;) Zobaczcie jak inni tańczą, ćwiczcie przed lustrem  ;)
Jeśli jesteście religijni to udzielajcie się w kościele, wtedy poznacie osobę o zbliżonych poglądach. Jeśli jesteście np. zainteresowani polityką to zapiszcie się do partii ;) Jeśli lubicie literaturę SF, mangi, filmy to jeździjcie na zloty. Na takich zlotach są również fajne, dorosłe osoby!
Kolejną metodą są błyskawiczne randki. Jest już wiele firm organizujących tego typy spotkania. Opłaty za uczestnictwo w tego typu imprezie są niewielkie. Polega to na tym, że przy kilku stołach siedzą osoby płci przeciwnej a my przesiadamy się do kolejnych osób. Na każdą rozmowę mamy kilka minut. Znakomita okazja na przełamanie nieśmiałości i ćwiczenie na nawiązywanie pierwszego kontaktu ;) A w końcu kto zapłaci to od razu potrafi się "sprężyć" ;)
A jeśli już zmęczeni tą aktywnością wróciliście do domu, to mała kolacyjka i udajemy się na portale randkowe ;) Powiecie, że czytaliście, że podobno wcale nie jest łatwo kogoś poznać na takich portalach. To nie jest prawda bo sam znam szczęśliwe małżeństwo, które poznało się na jednym z portali.
Takie bardziej znane portale randkowe to:

- http://amordo.pl/
- edarling.pl
- Sympatia ;(doprawdy świetny serwis randkowy)
- http://www.erodate.pl/ (portal randkowy, ale tylko dla dorosłych)
Naprawdę warto się zarejestrować.
Oczywiście możemy również czatować na czatach, chociaż raczej cieżko tam o kogoś normalnego.
Przykładowe czaty to:
- http://czat.onet.pl/
- http://czat.wp.pl
- http://czateria.interia.pl/

Piszcie jeśli macie inne metody. Pomóżmy innym poznać swoją drugą połówkę :)
ps. Kiedyś też pisałem o tym jak poderwać dziewczynę. Możecie sobie poczytać ;)

1 komentarz:

  1. Do tej listy wyżej dałabym jeszcze gochat.in - bardzo fajny czat, gdzie wchodzą NORMALNI ludzie :)

    OdpowiedzUsuń