niedziela, 26 lutego 2012

Jak pozbyć się rozstępów?

Pewnie wielu z was ma rozstępy i nie jest to powód do wstydu. Rozstępy trochę przypominają blizny, najczęściej wyróżniają się na tle skóry jaśniejszym odcieniem (pasma . Rozstępy mogą pojawić się po ciąży, przy zbyt szybkim rozwoju mięśni (np. gdy rozwój jest sztucznie przyśpieszony przez odżywki, sterydy).
Niestety bez interwencji chirurga (a nawet z nią) nie ma co liczyć na całkowite usunięcie rozstępów. Możemy jedynie niwelować niepożądany efekt wizualny. Najprostszą metodą jest kupno kremów, balsamów, ampułek.

Oczywiście pamiętajmy o dokładnym wmasowaniu tych specyfików (smarujemy ruchami okrężnymi). Niestety co do ich jakości to musicie po prostu poszukać opinii klientów w Google.
Pamiętajcie o regularny masażu skóry. Pod prysznicem masujmy specjalną rękawicą (można je kupić bez problemu np. w drogerii Rossmann).
W twoim jadłospisie nie może zabraknąć witamin A, B, E oraz składników mineralnych. O to co dokładnie jeść najlepiej zapytać specjalistę, najlepiej dietetyka.
Ok i oczywiście są zabiegi wykonywane przez specjalistów od medycyny estetycznej. Zabieg zwany mikro-dermabrazja polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka (peeling mechaniczny lub chemiczny). Nie jest to mocno drogi zabieg aczkolwiek cena rośnie jak zawsze wraz z renomą specjalisty. Zabieg ten wymaga dłuższej rekonwalescencji aż do momentu zagojenia ranek pooperacyjnych.
Droższe i podobno lepsze są zabiegi wykonywane laserem. Polega to na podgrzaniu/odparowaniu blizn.
Jeśli znacie inne metody, które Wam pomogły to opiszcie je pod postem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz