sobota, 28 stycznia 2012

Jak założyć stronę www za darmo?


To doprawdy proste. Jakąś naprawdę podstawową stronę www jest łatwo założyć. Możemy np. wpisać w Google "darmowa strona www + kreator". W wynikach wyszukiwań pokaże się np. http://republika.onet.pl/
Możemy sobie wejść na tą stronę i założyć konto. Dostaniemy konto na serwerze, miejsce na 50MB danych i transfer miesięczny 3GB. No i cóż mamy to za darmo. Lecz..
Nie miało to żadnego sensu ponieważ za darmo nie można dostać nic dobrego. 50MB to tyle co nic. Dodatkowo darmowe serwisy są wolne, zawierają reklamy, a kreator oferuje nam bardzo standardowy szablon
Stron z takim szablonem jak nasza będą setki, może tysiące. Nie jest to zbyt dobrze oceniane przez Google i inne wyszukiwarki.
Ze swojego doświadczenia wiem, że najprościej zainwestować w porządny, płatny serwer. Czy jest to drogie?
Ależ skąd! Opłaty roczne są całkiem przystępne, a dodatkowo unikniemy zniechęcenia odbiorców zmęczonych wolnym działaniem strony, nużącymi reklamami itd.. Oszczędzimy sobie również potencjalnych kłopotów związanych z przeniesieniem strony z darmowego serwera na komercyjny.
Tak więc, jak założyć stronę na komercyjnym serwisie, która będzie dla nas darmowa przez pewien czas?
Po prostu należy skorzystać z jakiejś promocji i dostać część usługi w ramach promocji.
Przykładowo zakupując serwer active na  http://nazwa.pl/zamowienie-serwera.html  i wybierając opcję zamówienia serwera z kodem (aktualny to ) dostajemy serwer na pierwszy okres rozliczeniowy za darmo :)
parametry:
- powierzchnia dyskowa 50GB
- transfer bez limitu
- nielimitowana liczba domen
- nielimitowana liczba kont email i ftp
- nielimitowana liczba baz MySQL i PostgreSQL
- narzędzie do zarządzania serwerem
- pakiet usług dodatkowych
- brak reklam
- mnóstwo promocji
Ok czyli już dostaliśmy dużo. Ok ale my nie umiemy robić stron www ;) Nic prostszego. Po prostu należy na naszym serwerze zainstalować np. oprogramowanie http://www.joomla.pl/ lub wordpress . Jest to bardzo proste, a darmowych szablonów są tysiące! I zarządzanie tymi managerami treści jest bardzo proste.
Oczywiście później po roku lub dwóch możecie przerobić waszą stronę kupując projekt szablonu indywidualny i dostosowany tylko dla Was. Samo zaimportowanie szablonu do Joomla czy Wordpress jest banalne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz