sobota, 13 lipca 2013

Nokia Lumia jak ustawić mp3 jako dzwonek telefonu? To proste :) Przepis poniżej.

-->

Ustawienie dzwonka w formacie mp3 z niewiadomych powodów zostało utrudnione w najnowszych telefonach Lumia ze stajni Nokia.
Najnowsze telefony nie mają już oczywiście systemu Symbian tylko aktualnie odpowiednią wersje Windows Phone 8. Podejrzewam , że brak możliwości ustawienia mp3 jako dzwonek wynika z perwersyjnego zamiłowania firmy Microsoft do zdobywania naszych danych osobowych i zamiłowania do namiętnego reklamowania się jako produkt doskonały hahaha.
Ok tak więc co możemy zrobić by ustawić naszą ulubioną piosenkę w formacie mp3 jako dzwonek?
Większość poradników podaje nam jako metodę:
- rozmiar piosenki nie powinien być większy niż 1MB i nie powina być dłuższa niż 40 sekund.
Jak możemy to uzyskać? Możemy obciąć nasze piosenki używając oprogramowania Audacity i kodeka Lame.
Tak więc obcinamy nam utwór na pasujących 40 sekundach i kodujemy na rozmiar 1MB. Następnie nasze samouczki uczą nas abyśmy przerzucili nasze ringtones (dzwonki) na telefon używając oprogramowania Zune. Pod poniższym linkiem macie dokładny opis jak przerzucić nasze dzwonki mp3 za pomocą Zune.

-->
http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/faq/?action=singleTopic&topic=FA137005
Ja osobiście nie użyłem powyższej metody ponieważ jest prostsza. Po prostu to co powyżej może zmęczyć. Kłania się tu prostota androida w którym nie ma takich problemów.
Jeśli macie nowszy telefon z Windows Phone 8 to po prostu wchodzicie na stronę z oprogramowaniem Ringtone Maker (darmowe oprogramowanie). Instalujecie je w waszym telefonie i po chwili w waszych aplikacjach pojawi się nowy skrót do programu "Zrób dzwonek". Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze.
Klikacie na aplikację, następnie > "wybierz utwór", wybieramy piosenkę z listy naszych utworów.
Możemy wybrać dowolny fragment utworu, po kliknięciu na ikonę dyskietki zapiszemy nasz dzwonek. Możemy również od razu wybrać opcję "Ustaw jako mój dzwonek".
A dlaczego nie było tego od razu? Aby zainstalować aplikację musicie najpierw skonfigurować jakieś wasze konto podając np. dane logowania hotmail ;) Dodatkowo sami widzicie jakie to proste :) I takie właśnie uczucie ma mieć nieuświadomiony użytkownik, że oprogramowanie na telefon ze stajni Microsoft jest TAAAAAAKIe proste ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz