środa, 17 października 2012

Jak działa serwis za 10 groszy (za10groszy.pl) ?

Serwis Za10groszy.pl to przykład znakomicie przygotowanego interesu Internetowego.
Po wejściu do serwisu, założeniu konta i akceptacji regulaminu dostajemy możliwość dokonywania zakupów.
Sam regulamin serwisu wydaje się w miarę rzetelny. Piszę o tym ponieważ często mamy do czynienia z różnymi sytuacjami (przykład słynnego Pobieraczka).
W każdym razie w serwisie tak jak w sklepie wszystkie produkty są nowe i mają gwarancje producenta, ale różnica jest taka, że to Wy a nie sprzedawcy decydujecie o cenie produktu (słynne za 10 gr) .
Użytkownicy czyli WY podbijają cenę przedmiotu aż do zakończenia aukcji.
Aukcja rozpoczyna się od ceny 0 co oznacza, że jeśli nie znajdą się chętni na produkt to znika on ze strony lub jest wystawiany ponownie.
Na karcie aukcji określonego produktu znajdziemy zegar odliczający czas do końca aukcji, oczywiście jeśli jesteśmy zalogowani możemy kliknąć przebij aby np. za 1 grosz przebić aktualną cenę. Przedmioty są ładnie opisane i klikając na nie możemy łatwo poznać szczegóły ich dotyczące.
Czyli ogólnie zasady są takie, że zaczynamy od zera i skoro nie ma ceny minimalnej to sprzedający musi sfinalizować transakcję nawet jeśli cena naszego zakupu go nie satysfakcjonuje. Najzabawniejsze jest to, że po każdym przebiciu licznik aukcji staruje od nowa (nie każdy, czytaj większość od razu to zrozumie ;)
Jak napisałem serwis jest genialnie przygotowany pod względem zarabiania. W końcu kto z nas nie skorzysta z okazji kupienia czegoś bardzo tanio? Serwis zarabia np. na chęci kupna czegoś. Jeśli chcemy kupić dany przedmiot to w zależności od przedmiotu sama chęć kupna czyli przystąpienia do aukcji kosztuje określoną ilość bidów. Czym są bidy? To taka wirtualna waluta, którą kupujemy zasilając konto naszymi pieniędzmi.
Nie musimy sami licytować. Do licytowania możemy zaprzęgnąć automat. Po prostu ustawiamy go na określoną liczbę przebić, wyższą wartość. Możemy też ustawić sobie np. powiadomienie sms o wygranej aukcji. Podejrzewam, że oczywiście te wszystkie opcje są płatne.
Samych aukcji też jest kilka różnych typów np. 24 godzinne, expresowe .. Część opcji mamy na początku zablokowane do czasu aż nie dokonamy pierwszego zakupu. Oczywiście bidy zapłacone za każdą chęć zakupu nie są zwracane.
Ogólnie genialny system i brawo dla autorów ;)

4 komentarze:

 1. żartujesz prawda ? Jestes pomagierem 10 groszówek,to piszesz jak ci każą:D PS.Ile ci płacą za ten blog ? ....

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy22 maja, 2013

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aukcja_o_dolara#Analiza


  Faktycznym zwycięzcą stanie się organizator gry

  OdpowiedzUsuń
 3. System jest genialny.
  Jak otworzyć taki serwis?
  :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja z kolei wygrałem kilka razy na stronie za 10groswzy pl. trzeba tylko wiedzieć kiedy włączyć się do gry ale muszę przyznać ze jest to czysty hazard

  OdpowiedzUsuń