niedziela, 16 września 2012

Jak zamienić (przekonwertować) film YouTube na mp3?

Dzisiaj zajmijmy się konwersją filmu YouTube na mp3.
Kiedy jest to przydatne? Niejednokrotnie gdy chcemy posłuchać jakiegoś zespołu, który umieścił dla nas darmowy teledysk (podkreślam tu słowo darmowy), to nie zawsze musi on nam się podobać jako całokształt ;) Moglibyśmy chcieć posłuchać samej warstwy dźwiękowej (w formacie mp3). Również gdy chcemy zabrać muzykę serwisu YouTube w podróż to logiczne jest, że utworów w formacie mp3 zmieścimy więcej w naszym przenośnym odtwarzaczu.
Ok zajmijmy się samą konwersją. Jest wiele serwisów oferujących za darmo prze-konwertowanie filmów na format mp3. Niestety ponieważ YouTube patrzy niechętnie na tego typu konwersję dlatego co jakiś czas (dosyć często) zmienia swoje algorytmy utrudniając tego typu konwersję. Dlatego często tego typu strony są nieaktywne (ponieważ ich autorzy nie dbają o aktualizację). Musimy tu zrozumieć właścicieli serwisu. W końcu jak zarobić na reklamach, jeśli filmy będą oddarte z warstwy filmowej??
Ok ale nie przesadzajmy, my przecież lubimy YouTube. Chcemy tylko mieć więcej swobody. Tak więc skorzystajmy z softu ponieważ jest częściej aktualizowany.
Ściągamy http://www.dvdvideosoft.com/pl/products/dvd/Free-YouTube-to-MP3-Converter.htm i instalujemy. Proces instalacji jest dosyć prosty. Musimy tylko uważnie czytać poszczególne plansze ponieważ podczas procesu instalacyjnego musimy odhaczyć sporo dodatkowych niepotrzebnych gadżetów, które nie chcemy instalować ( po cóż zaśmiecać nasz system).
Według autorów programu
Ten YouTube mp3 konwerter pozwala na pobieranie mp3 z:
- pełnych playlist oraz showlist;
- kanałów użytkownika;
- wszystkich wideo z osobistych playlist (Historia, Polubione, Ulubione, Obejrzyj później, itp.);
- list odtwarzania artystów;
- filmów z kategorii Filmy
- filmów z kategorii Muzyka;
- wideo z kanałów YouTube;
- wideo odpowiedzi.
Poniżej kolejne etapy instalacji. Warto je obejrzeć z uwagi na to, że instalator chce zainstalować mnóstwo niepotrzebnych dodatków.


Po chwili program jest uruchomiony. Jedyne co musimy zrobić to wkleić link (adres internetowy) do filmu w okienko programu. Program sprawdzi możliwość konwersji. Wybieramy jakość zapisu i klikamy na "Download".

 To wszystko :-D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz