wtorek, 25 września 2012

Jak zablokować Internet na hasło w Android?

Blokada Internetu w Androidzie nie jest trudna z uwagi na to, że jest to po prostu system operacyjny i istnieje mnóstwo aplikacji blokujących odpowiednie ustawienia.
Blokada internetu na hasło jest bardzo przydatna w modelach smartfonów, w których Internet włącza się przypadkowo, czy to na skutek kliknięcia przez użytkownika, czy też po prostu np. w trakcie aktualizacji danych jakiejś aplikacji.
Istnieje całkiem spora ilość płatnych aplikacji (mniej lub bardzie udanych) blokujących dostęp do poszczególnych funkcji Androida. Część z nich również blokuje Internet w smartfonie.
Sama blokada na hasło jest trochę bez sensu, zamiast tych aplikacji możemy na Androida ściągnąć i zainstalować firewall ;)
Jest to darmowy program nazywa się DroidWall - jest to firewall na Androida zbudowany na podstawie linuxowych iptables (tak naprawdę Android to taka smartfonowa odmiana linuxa).
Oczywiście zarządzanie tym firewallem nie jest trudne. Z menu możemy wygodnie wybierać jakie aplikacje mają mieć dostęp do Internetu (połączenia wychodzące i przychodzące).
DroidWall jest aplikacją, którą każdy rozsądny powinien mieć w swoim systemie Android. Poniżej screen ze strony programu. Jak widać interfejs nie ma nic wspólnego z ręczną konfiguracją iptables z linii poleceń.
Po prostu klikamy zaznaczając odpowiednie blokadę dostępu do Internetu dla odpowiednich aplikacji.

-->

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz