wtorek, 1 maja 2012

Google Analytics "Not provided" co to?

Google Analytics to świetne narzędzie umożliwiające poznanie wielu statystyk dotyczących naszej strony internetowe, bloga, serwisu..
Dzięki dodaniu kodu śledzenia analytics do naszej strony możemy poznać zwyczaje odbiorców, jak i skąd trafiają na naszą stronę, co wyszukują w Google zanim trafią na naszą stronę. Czy wyszukiwanie związane było z zarobkiem z reklam. Jak długo internauta przebywał na naszej stronie? Co go zaciekawiło?
Niestety od pewnego czasu część wyników jest zakryta przed nami za pomocą dziwnego komunikatu "Not provided" Niestety jest to związane z nowymi zasadami prywatności przyjętymi przez Google w październiku 2011.
Zasady te oznaczają, że jeśli dany użytkownik pozostaje zalogowany na swoim koncie w Google to dane o tym co robił nie są przekazywane kompletnie nigdzie!
Są powiedzmy.. prywatne I strasznie psują nam statystyki! Bo jak tu robić porządną strategię fraz kluczowych gdy nie jesteśmy pewni skuteczności?
I kolejny kołek do zabicia Analytics.. Przeglądarka Firefox zamierza wprowadzić szyfrowanie połączeń jako standard. Oznacza to, że będzie bardzo ciężko o dane statystyczne. Zapewne inni pójdą w ślady Firefoxa i chyba nadejdzie epoka zgadywania informacji o czytelnikach ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz