niedziela, 12 lutego 2012

Wzór CV (Jak napisać CV?)Jak napisać dobre CV? Przede wszystkim nasze CV powinno się wyróżniać od innych. Pamiętamy, że jeśli kopiujemy CV z internetu to powinniśmy je zmienić tak aby nasze CV nie zginęło w natłoku graficznych kopi tego samego. Pamiętajmy, że CV powinno być dopasowane do posady o którą się staramy. CV powinno być proste i przejrzyste, nie piszmy wszystkiego, raczej fakty przydatne na dane stanowisko. Pamiętajmy, żeby nie mieszać czcionek (2 różne czcionki napewno wystarczą).
Nasze CV nie powinno być zbyt długie, nie więcej niż 2 strony formatu A4. Unikamy przytłoczenia odbiorcy faktami. Oczywiście unikajmy błędów gramatycznych i ortograficznych. Od tego mamy sprawdzanie pisowni w Word.
Czcionki i ogólny format graficzny CV powinien być taki sam jak listu motywacyjnego (Mają sprawiać wrażenie spójnej całości). Na ogół wszystkie dane w CV powinny być umieszczone w odwróconej kolejności chronologicznej, czyli to co najnowsze na górze. CV można też pisać dzieląc je na poszczególne umiejętności przydatne w danej pracy (trudniejsza wersja CV).
Poniżej przykładowe CV z podziałem na poszczególne działy.

Curriculum vitae


Witold Jedlina
Warszawa
woj. Małopolskie
tel.:696 666 666
bill.gates@gmail.com

Dane osobowe

Wiek:
Miejsce urodzenia:
Stan cywilny:

Doświadczenie zawodowe

01.12.2011 – 22.06.12

Piekarnia "Święte kłosy"
ul. Szybka 1
- Starszy piecowy

Edukacja

2005 – 2010

Wyższa Szkoła Wypieków w Warszawie, ul. Św.Piekarza 69
- licencjat

Języki obce

język angielski na poziomie podstawowym
język marokański na poziomie zaawansowanym


Kursy

 Konferencja piekarska w Toruniu:


28.08.2010 - "Pieczenie i TY"

Umiejętności:

Hobby:
Książki, film, ..

Warto również załączyć dobre zdjęcie.


Dodatkowo warto pomyśleć o przesłaniu skanów referencji, jeśli takie posiadacie z poprzednich miejsc pracy (Pamiętajcie nawet jeśli pracodawca was zwalnia to warto go poprosić o dobre referencje).
W internecie jest bardzo wiele darmowych wzorów CV. Należy wpisać w Google np. "CV za darmo"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz