środa, 15 lutego 2012

Jak zrobić screen (a dokładniej PrntScr)Print Screen a dokładniej mówiąc zrzut ekranu komputera można zrobić w bardzo łatwy sposób.
Po prosty w momencie gdy np. przeglądamy stronę internetową to naciskamy na klawiaturze przycisk PrntScr (Na ogół z prawej strony u góry klawiatury.
Tak więc nacisnęliśmy magiczny przycisk ale nic się nie stało ;) Gdzie jest ten nasz Print Screen?
Jest on w pamięci naszego komputera a dokładniej mówić w przestrzeni zwanej "Schowkiem". Do tej przestrzeni trafiają nasze kopiowane elementy. Przykładowo jeśli na jakiejś stronie internetowej zaznaczymy element i wybierzemy kopiuj (używając prawego przycisku myszy lub naciskając ctrl+c), to elementy te trafią właśnie do schowka.
Ok czyli zrobiliśmy zdjęcie pulpitu komputera naciskając PrntScr. Jak je teraz wykorzystać?
Możemy to zdjęcie wkleić do dowolnego programu np. do Word. Możemy też np. wkleić obraz naszego ekranu do programu graficznego Paint (Menu Start>Wszystkie Programy>Akcesoria>Paint).
Ok uruchamiamy Paint i wybieramy "Wklej"Później możemy naszą migawkę ekranu dowolnie obrabiać :) W powyższym przypadku ułatwiłem sobie zadanie ponieważ zamiast naciskać PrntScr nacisnąłem Alt+PrntScr (tzn naciskamy Alt, przytrzymujemy i naciskamy PrntScr). Ta kombinacja klawiszy robi nam elegancką migawkę aktywnej aplikacji. Przykładowo jeśli chcemy zrobić zdjęcie programu notatnik wraz z zapisanym tekstem to klikamy na to otwarte okienko notatnika (tak aby był otwarty przed innymi aplikacjami) i naciskamy PrntScr :)
To wszystko :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz